Dlaczego mam pieczenie warg sromowych i odbytu?

Mój problem polega na pieczeniu warg sromowych i okolic odbytu. Pojawiły się tam zmiany wyglądające jak ukąszenia komara (wokół odbytu i na wargach). Zaczęło się od swędzenia, później doszło pieczenie. Mycie się i oddawanie moczu sprawia ból. Smaruje od 2 dni maścią clotrimazolum ale póki co to nic nie daje. Przebyłam ostatnio długą podroz, musiałam korzystać z publicznych toalet. Czy to możliwe ze tam się czymś zarazilam? Lub może to od maszynki do golenia używanej zbyt długo? Proszę o pomoc bo bardzo się martwię, a jestem za granicą i z lekarzem mogę się nie porozumieć :(

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdecydowanie powinna Pani udać się do ginekologa. Lekarz musi obejrzeć zmiany, które Pani opisuje, aby postawić diagnozę oraz zaproponować odpowiednie leczenie.

Pieczenie i swędzenie okolic intymnych może świadczyć o infekcji grzybiczej, natomiast zmiany na wargach sromowych oraz w okolicy odbytu o wystąpieniu choroby wenerycznej.

Korzystanie z publicznych toalet niesie ze sobą ryzyko przeniesienia różnych chorób. W związku z tym pod żadnym pozorem nie powinno się siadać na desce klozetowej w toalecie publicznej. Zbyt długie użytkowanie tej samej maszynki do golenia również nie jest zbyt higieniczne i może doprowadzić do namnożenia bakterii.

Zachęcamy Panią mimo wszystko do wizyty u specjalisty.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swiad-okolicy-odbytu-i-warg-sromowych-a-grzybica,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-jakas-alergia-czy-cos-powazniejszego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nawroty-infekcji-intymnych-po-korzystaniu-z-toalety-w-miejscu-publicznych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.