Dlaczego mam te bóle w klatce piersiowej?

Ból serca. Od roku mam problemy ze zdrowiem. Zaczęło się od bólu z lewej strony klatki piersiowej. Okazało się że mam podwyższone ciśnienie i znacznie przekroczoną normę cholesterolu i trójglicerydów (przyjmowałam Nebilet hct i liphantyl). Bóle ustąpiły na parę miesięcy i wróciły że zdwojoną siłą. Bólom towarzysza zawroty głowy i osłabienie. Miałam 2 razy wykonane EKG które nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Jednak nie uspokoiło mnie to, poszłam do kardiologa, który zmienił mi tabletki na concor 5. Po zmianie tabletek znowu była poprawa, a teraz bóle powróciły znowu. Boję się i nie wiem czy powinnam panikować czy zbagatelizować sprawę.

Ani to,ani to.Panikować nie ma powodu,bo jak bóle są od dłuższego już czasu to raczej nie maja niebezpiecznego charakteru.Pewnie wynikaja z nadciśnienia.Trzeba zatem spokojnie się leczyć,a co do bólów zrobić badania,żeby wykluczyć niedokrwienny,czyli najgrozniejszy ich charakter i się uspokoić to ustąpią..W Pani przypadku pewnie najstosowniejsze byłoby echo obciążeniowe,może gdzieś Pani zrobia.