Dlaczego mam wzdęcia po jedzeniu?

Witam, Mam 20 lat i od długiego czasu zmagam się ze wzdęciami po jedzeniu. Rano brzuch jest płaski,po każdym posiłku się powiększa,przez noc wraca do swojego rozmiaru i kolejnego ranka znowu jest płaski. Czy jakieś suplementy mogą mi pomóc przy takim problemie? Dziękuję

Witam. Proszę zwrócić uwagę czy przestrzega Pani zasad higieny jedzenia. Takie objawy występują często u osób, które jedzą w pośpiechu i łykają powietrze podczas jedzenia. Inną przyczyną mogą być m. in. zaparcia. W takich przypadkach wskazana jest dieta bogata w błonnik np. płatki owsiane, śliwki i morele suszone lub morele świeże, jabłka, dużo warzyw i owoców i oczywiście duża ilość płynów. Nie mogę wykluczyć innych przyczyn. Wskazana jest wizyta u lekarza.