Dlaczego miesiączka pojawiła się przy kolejnym plastrze antykoncepcyjnym?

Od około 4 miesięcy regularnie przyjmuje antykoncepcję hormonalną w formie plastrów Evra, ostatnio zamiast zrobić przerwę po 3 plastrze chciałam przesunąć miesiączkę i zaczęłam nowe opakowanie lecz przy 2 plastrze zaczęła mi się miesiączka. Co to może oznaczać i czy wpłynie to na skuteczność antykoncepcji?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Niestety często zdarza się, że przesuwanie miesiączki za pomocą antykoncepcji powoduje pojawienie się krwawienia z odstawienia mimo wszystko w terminie. Niejednokrotnie bywają one słabsze i mniej obfite. W takim wypadku zawsze trzeba kontynuować stosowanie antykoncepcji i jej nie przerywać. Ochrona jest zachowana i nie ma potrzeby stosować dodatkowych metod antykoncepcji. Krwawienie w kolejnym cyklu powinno pojawić się już o czasie. Jeśli jednak sytuacja Panią bardzo niepokoi to zachęcamy do kontaktu z lekarzem, aby omówić ją szczegółowo. Można także odnieść się do ulotki producenta, aby szybko dowiedzieć się co jeszcze ewentualnie zrobić. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/plaster-antykoncepcyjny

https://portal.abczdrowie.pl/co-zawieraja-plastry-antykoncepcyjne

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dzialaja-plastry-antykoncepcyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.