Dlaczego rogowacieje mi skóra na dekolcie, szyi, ramionach i policzkach?

Mam dziwną wysypkę na plecach, dekolcie, szyi, ramionach, policzkach. Są to małe białe krosty, które widać najlepiej pod światło, są jedna obok drugiej czasami wychodzi z nich biała wydzielina. Dermatolog mówi, że to rogowacenie, ale przepisane kremy z mocznikiem nic nie dają. Robiłem też peelingi tca, ale poprawa była tylko na tydzień a później wysyp. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, że rogowacenie występuje w tych miejscach.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia, czy choroby infekcyjnej. Skóra w opisanych przez Panią miejscach często ma tendencję do podrażnień, jednak zmiany są raczej zbyt rozległe. Jeżeli chodzi o rogowacenie najczęściej występuje na kończynach górnych i dolnych. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby ponowna wizyta u lekarza, najlepiej ponownie dermatologa.
 Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Zmian proszę nie drażnić i nie drapać. Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam