Drobne krostki wokół ust - co to?

Moja córcia ma 2 lata i 4 miesiące, wokół ust na brodzie i pod nosem wyskakują jej drobne czerwone krostki (nie naraz tak jakby się roznosiły - zaczyna się od ust i rozchodzi się). Gdy zaczyna ją się pojawiać zaczynają ją swędzić tylko przez chwilę. Podaję jej wtedy z** i smaruję  maścią po około 3 dniach zaczyna jej to schodzić i wtedy skóra w tych miejscach staje się szorstka, aż w końcu wszystko znika. Mija kilka dni i znów wszystko powtarza się od nowa. Proszę o poradę co to może być.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jest bardzo możliwe, że opisane przez Panią objawy są wynikiem alergii.
Proszę zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany się pojawiają - może po zjedzeniu produktu spożywczego, po zastosowaniu kremu, płynu do kąpieli? Jeżeli jest uchwytna przyczyna powstawania dolegliwości czynnik ten należy maksymalnie ograniczyć, a najlepiej w ogóle wykluczyć.

Jeżeli nie uda się w ten sposób uzyskać ustąpienia dolegliwości wskazana będzie wizyta u alergologa - lekarz po obejrzeniu zmian, badaniu lekarskim, dokładnym zebraniu wywiadu ustali czy konieczna jest dalsza diagnostyka i zaleci adekwatne leczenie. Podstawą leczenia jest eliminacja czynnika uczulającego.

Pozdrawiam!