Duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Witam, miesiączkę miałam 12 marca. Przeważnie trwa ona 6, góra 7 dni... Cykle mam 30-32-dniowe. Kochałam się z partnerem wczoraj 21.03.2010 r., on skończył w środku... Czy duza jest szansa na zajście w ciążę...? Proszę o odpowiedź...

Witam!

Owulacja przeważnie zachodzi na 14 dni przed pierwszym dniem kolejnego cyklu (pierwszy dzień krwawienia). Przy długości Pani miesiączek jajeczkowanie ma miejsce około 16-18 dnia cyklu. Ponieważ plemniki potrafią przeżyć kilka dni w drogach rodnych kobiety, okres płodny nieco się wydłuża. W Pani przypadku dni płodne występują mniej wiecej między 12 a 22 dniem cyklu.

Należy jednak pamiętać, że pod wpływem wielu czynników (stres, przeziębienie, odchudzanie, gorączka) owulacja może się przesunąć.

Ponieważ stosunek odbył się w dni teoretycznie niepłodne, ryzyko ciąży jest niewielkie, ale nie można go wykluczyć. Proponuję wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki.