Dyskomfort w okolicy brzucha, gulka w gardle, suchość i biały osad

witam mam rozpoznanie gerd biorę anesteloc i mam pytanie co może oznaczać dyskomfort w okolicy brzucha gulka w gardle i suchość widzę biały osad na ścianie gardła objawy nasilają się po wypiciu alkoholu co zdarza mi się dosyć rzadko tak samo jak i papierosy po zapaleniu papierosa odczuwam ucisk w gardle i często kończy się to też biegunką . jaki lek mogę brać dodatkowo z anectelociem ?? czy może to być ranigast bo najgorzej jest w nocy i spać nie mogę tak mi wysycha gardło dziękuję za pomoc

U niektórych pacjentów z chorobą refluksową przełyku występują tak zwane objawy pozaprzełykowe. Jednym z takich objawów jest ból, pieczenie w gardle. Właściwie należałoby zmodyfikować Pana leczenie w ten sposób aby do porannej dawki Anesteloc, wieczorem przed snem, przyjmować 300 mg Ranigastu.
Jeśli to postępowanie będzie nieskuteczne powinien Pan zwrócić się do gastroenterologa, lub może trzeba pomyśleć o leczeniu laparoskopowym choroby refluksowej przełyku.