Dziwne swędzące plamki u synka

Mój synek dzisiaj po kąpieli dostał dziwnych czerwonych plamek na twarzy i rękach. Plamki te w szybkim tępię się zlewały tworząc placki a na rękach i szyi są w postaci krostek. Synka wszystko swędziało w trakcie tego "ataku"zresztą swędzi nadal także cała głowa, twarz i szyja. Czy to alergia na jakiś pokarm, czy możliwe jest zarażenie świerzbem od dorosłego, bo niestety dowiedziałam się, że osoba przebywająca dwa dni w naszym towarzystwie ma niewyleczonego do końca świerzba. Dodam, że synek jest w trakcie przeziębienia z okropnym katarem. Proszę o odpowiedź jak najszybciej, bo boję się, że to świerzb, dzisiaj podałam mu witaminy i wapno. Czekam do rana na wyniki.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli dziecko miało kontakt z osobą cierpiącą na świerzb, to niestety istnieje ryzyko zakażenia. Natomiast opisane obawy mogą sugerować również zmiany o charakterze alergicznym - sprawcą mógł być zarówno pokarm, jak i stosowane kosmetyki - na przykład do kąpieli.
Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego, dokładnego zebrania wywiadu -  w tym celu niestety konieczna jest wizyta z dzieckiem przynajmniej u pediatry, a najlepiej również u dermatologa (nie jest konieczne skierowanie).

Pozdrawiam