Dziwny stan świadomości pod wpływem marihuany

moje pytanie dotyczy dziwnego stanu świadomości. Pojawił się on pod wpływem marihuany, trudno opisać to słowami ponieważ zdawało mi się jakbym przestawił spostrzeganie i nie widziałem już wtedy osób,rzeczy i nie odczuwałem czasu albo odczuwałem go inaczej. przed oczami miałem sekwencję obrazów pozornie bez sensu ale wzajemnie połączonych . Jakby fraktal życia. Towarzyszy tej wizji przekonanie że to jest rzeczywistość prawdziwa ,czysta . dochodzi do tego dziwny lęk ,co się dzieje?

Marihuany jest narkotykiem i wywołuje takie stany. W Pana przypadku zalecam jednoznacznie odstąpienie od zażywania jakichkolwiek środków psychoaktywnych, gdyż istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia psychozy.

Witam. Zbyt częste palenie marihuany i pojawiające się stany lękowe mogą wskazywać na uzależnienie. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą od uzależnień. Pozdrawiam

Dzień dobry, zadaje pan pytanie dotycząca działania środka psychoaktywnego, którego użycie wywołuje różne zmiany w spostrzeganiu oraz w emocjach (które zresztą pan opisuje). Dzieje się więc to, że marihuana zmienia sposób w jaki widzi pan świat oraz emocje jakie pan przeżywa. Pozdrawiam.

Polecam odstawienie jakichkolwiek środków psychoaktywnych - to, co Pan przeżył może wskazywać na podatność na psychozę, której źródłem są właśnie tego typu substancje. Proszę również zgłosić się do lekarza psychiatry, gdyby tego rodzaju objawy pojawiały się częściej i się nasilały. Pozdrawiam.