Hipoglikemia reaktywna i refluks żołądkowo-przełykowy

Mam zdiagnozowaną hipoglikemię reaktywną i refluks przełykowo żołądkowy. W związku z powyższym mam zaleconą dietę. Niestety dieta na hipoglikemię wyklucza się z dietą na refluks. Mam permanentne spadki cukru, a jak dbam o cukier to znów ostry refluks. Bo dieta lekka na refluks, to notoryczne hipoglikemie. Natomiast dieta bogata w błonnik, tłuszcze roślinne i białko to ostry refluks. Bardzo mi utrudnia to funkcjonowanie. Nie wiem jak to pogodzić, niestety porady dietetyków średnio się sprawdzają.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam,
Ciężko jest w tej sytuacji doradzić coś w formie odpowiedzi na pytanie on-line. Najlepiej byłoby mimo wszystko zdecydować się na współpracę z dietetykiem, który będzie z Panem aktywnie pracował na jadłospisie - najpierw go ułoży, uwzględniając Pana zapotrzebowanie i jednostki chorobowe, a potem razem z Panem będzie nad nim pracował. Pana obserwacje i reakcje na konkretne produkty będą pozwalały dietetykowi modyfikować jadłospis, jednak w taki sposób aby cały czas był on pełnowartościowy. Jest to wymagająca praca, jednak może podnieść komfort Pana życia.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Czy dietą można wyleczyć cukrzycę?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-dieta-mozna-wyleczyc-cukrzyce-rodzaje-cukrzycy-i-co-robic-kiedy-juz-zachorujemy.html?c=9