Jak długo trwa leczenie nerwicy lękowej?

Witam, Od połowy listopada 2016, byłam wielokrotnie w szpitalu ze względu na złe samopoczucie, ból w klatce piersiowej, drętwienie kończyn, z zaburzeniami widzenia, uczuciem omdlenia i w obawie o własne życie. Stwierdzono u mnie nerwicę lekową ze względu na kilkuletnie kłopoty z bratem (przemoc fizyczna i psychiczna, ciagle kłótnie, szantaż emocjonalny, itp.) od połowy grudnia leczę się lekami od psychiatry: paxtin, czuję się znacznie lepiej. Jak długo może potrwać leczenie?

Witaj,
Twoje pytanie jest bardzo ważne, ponieważ zmaganie się z somatycznymi objawami przeżytego stresu mogą być leczone farmakologicznie oraz w trakcie psychoterapii. Wiele zależy od Twojego organizmu, jak on zareaguje na przyjmowane leki, z reguły leczenie psychiatryczne objawów nerwicy, depresji może trwać od 4 do 8 tyg czasem dłużej. Zauważ, że napisałem "leczenie objawów". Jak pewnie ci wiadomo leczenie objawowe bywa nie skuteczne, to trochę jak zamiatanie śmieci pod dywan. Proponuję, abyś udała się do psychologa bądź psychoterapeuty w celu przepracowania przyczyn powstawania wymienionych przez Ciebie stanów somatycznych. Życzę powodzenia w leczeniu, Grzegorz Pożyczka

Dzień dobry,
najlepsze rezultaty w leczeniu nerwicy daje połączenie farmakoterapii z regularną psychoterapią, dlatego zachęcam Paniądo zwrócenia się o pomoc do psychoterapeuty, który może pomóc Pani dotrzeć do źródła kłopotów i wypracować sposoby radzenia sobie z nimi.
Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu

Witam Panią,
Wszelkie wątpliwości, czas trwania leczenia itp. proszę omówić z lekarzem psychiatrą - on, na podstawie Pani aktualnego stanu i przebiegu leczenia, będzie w stanie dać dokładniejszą odpowiedź.
Dodatkowo zachęcam do podjęcia psychoterapii, która może pomóc Pani dotrzeć do przyczyn problemów a także poradzić sobie z konsekwencjami doświadczanej przemocy.
Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl

Witam Panią,

Moim zdaniem leki nie są w stanie Pani zagwarantować rozwiązania w Pani w emocjach, które Pani przeżywa. W zasadzie to, co Pani teraz otrzymuje to nie tyle leczenie, co wytłumienie objawów. Dlatego nie mam przekonania, czy Pani pytanie: „ile może potrwać leczenie” odnosi się do leczenia farmakologicznego.

Może być to dla Pani pomocne i przynoszące ulgę, lecz samo w sobie nie jest leczące, a jedynie pozwala funkcjonować. Myślę, że warto się zająć Pani przeżyciami, emocjami i myślami, żeby Pani nie zostawała z nimi sama, bo one mogą być przyczyną Pani złego funkcjonowania, również fizycznego.

Aby faktycznie leczyć Pani emocje i przyczyny objawów, które Pani opisuje, myślę, że warto rozważyć psychoterapię. Może lekarz psychiatra mógłby wypisać Pani skierowanie na terapię.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Witam
Nerwica lękowa jest schorzeniem całego organizmu.
Nieleczona nerwica wciąż powraca i prowadzi
do silnego pogarszania się stanu zdrowia
psychicznego
i fizycznego.
Przede wszystkim uniemożliwia normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie.
Przyczyną nerwicy lękowej są zarówno czynniki
biologiczne jak też psychologiczne oraz środowiskowe.
Dlatego też najlepsze efekty daje leczenie
farmakologiczne połączone z psychoterapią.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że samo leczenie
farmakologiczne nie leczy Pani dolegliwości
i nie rozwiązuje Pani problemów,
jedynie tłumi objawy.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana i chory
nie jest w stanie funkcjonować, konieczne jest stosowanie
antydepresantów o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk.
Redukcja objawów w dużej mierze zależy od wrażliwości
osobniczej pacjenta – zwykle trwa to kilka tygodni.
Trudno to jednak nazwać wyleczeniem.
Po odstawieniu leku zwykle następuje nawrót choroby.
Mogą też wystąpić nowe objawy – proszę przeczytać ulotkę.

Skuteczną i często wystarczającą formą leczenia
nerwicy
i zaburzeń lękowych jest psychoterapia.
Czas trwania terapii psychologicznej zależy
od zaawansowania zaburzenia, zastosowanej
metody oraz systematyczności, zaangażowania
i współpracy osoby zainteresowanej.
Zwykle, w zależności od powyższych czynników,
pełną satysfakcję można osiągnąć w czasie
od 3 do 6 miesięcy.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
nerwicy i zaburzeń lękowych
ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje online, np. za pośrednictwem
komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie