Jak grypa żołądkowa może wpłynąć na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Chciałam zapytać o wpływ grypy żołądkowej na wchłanialność tabletek antykoncepcyjnych. Po godz. 18:00 wystąpił u mnie ból brzucha, koło 20-21 wymioty i ostra biegunka, które utrzymywały się całą noc. Po wymiotach i biegunkach zażywałam kolejne tabletki, w sumie zażyłam ich 4. Ostatnią o 5 rano. Każda z tabletek "siedziała" w żołądku ok 1-2,5h. Czy to wystarczy, by wchłonęła się odpowiednia dawka hormonów zapewniająca zabezpieczenie przed ciążą? Tabletki były przyjęte z mniej niż 12 godzinnym opóźnieniem, lecz nie wiem czy przy takich objawach żołądkowych zdążyły wchłonąć się chociaż częściowo w jelicie. Sytuacja miała zdarzenie w 1 tygodniu brania tabletek (dokładnie 6 tabletka z blistra). Pozdrawiam serdecznie

Nie, to najpewniej nie wystarczy. Nie da sie niestety tego ocenić miarodajnie. Pasaż jelitowy tez był przyspieszony. Zalecałabym po prostu dodatkową ochronę w tym cyklu bez robienia przerwy na krwawienie. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.