Jak leczyć te bóle rąk i drętwienie?

Podjąłem pracę wymagającą pracy rąk i powtarzalnych czynności. Po pracy bolą mnie ręce , drętwieją palce, ból odczuwam również w obrębie żył. Nie mogę w nocy spać , często się budzę ze względu na ból . Żadne dostępne maści i żele nie pomagają. Zażywałem wcześniej leki z grupy NPLZ , ale zrezygnowałem po poradzie lekarza POZ. Choruję na cukrzycę typu 1 insulinozależną, niedoczynność tarczycy. Poza tym mam brachialgię i dyskopatię szyjną, przewężenie przestrzeni międzykręgowej C6- C7. Czy kiedykolwiek ten ból ustąpi? Nie mogę w nocy spać , żadne ułożenie rąk nie pomaga. Proszę o poradę , co dalej czynić . Do kogo się udać , jakie dodatkowe badania wykonać., lat 51
MĘŻCZYZNA, 51 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ze względu na swoje dolegliwości, powinien Pan unikać nadmiernego obciążania i nadwyrężania swoich rąk. Należy dbać o odpowiednią pozycję ciała podczas pracy, a także wypoczynek i regularne rozciąganie mięśni. Niestety, jeśli charakter pracy na to nie pozwala, powinien Pan rozważyć jej zmianę.

Ważne jest również, aby jak najszybciej skonsultować się z lekarzem w celu wykonania podstawowych badań neurologicznych oraz kręgosłupa. Badania neurologiczne pomogą ocenić funkcjonowanie układu nerwowego i wykluczyć ewentualne uszkodzenia nerwów odpowiedzialnych za objawy, takie jak ból i drętwienie.

Powinien Pan także monitorować swoje problemy z cukrzycą, ponieważ i ona może wywołać polineuropatie, odpowiedzialne za drętwienie ciała.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-rak

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.