Jak leczyć te nawroty zawrotów głowy?

Dzień dobry. Od kilku miesięcy borykam się z napadowymi zawrotami głowy. Taki napad zaczyna się od zaburzeń wzrokowych następnie, uszy się przytykają serce przyspiesza i otoczenie kręci się w koło mnie. W tym momencie staje nieruchomo patrząc w dół i czekam aż taki napad minie. Miałam konsultacje kardiologa, laryngologa, neurologa i nic nie stwierdzili. Co mogę jeszcze zrobić aby znaleźć przyczynę moich dolegliwości. Bede wdzięczna za jakąkolwiek pomoc ponieważ funkcjonowanie podczas takich ataków nie jest możliwe, a zdarzają się one dość często. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

bardzo dobrze, że udała się Pani po pomoc do specjalistów w celu szukania przyczyny problemów ze zdrowiem. W pytaniu pisze Pani, że od pewnego czasu towarzyszą Pani zawroty głowy. Ataki zaczynają się od dodatkowych objawów w postaci problemów ze wzrokiem czy zatykania uszu. Nie jest to także obojętne dla serca, gdyż jego akcja przyspiesza. Wydaje się, że w tej sytuacji trzeba, poza konsultacją lekarską, wykonać badania diagnostyczne. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Najlepiej zacząć od podstawowych badań krwi: morfologii z rozmazem, OB, CRP , hormonów tarczycy, płciowych czy oceny gospodarki jonowej. Ponadto zapewne należy wykonać także badania obrazowe bądź czynnościowe mózgowia (TK czy EEG). Nie należy tutaj wykluczać przyczyn innych niż zmiany w mózgu. Pani dolegliwości mogą być spowodowane także chorobą tarczycy, np. nadczynnością lub niedoczynnością, które powinny być leczone farmakologiczne. Warto także wykonać USG tarczycy, aby sprawdzić czy może są obecne jakieś zmiany w tym gruczole. Z tego też względu zachęcamy do podjęcia próby wykonania badań, co na pewno przyspieszy postawienie ostatecznej diagnozy i pozwoli na wdrożenie leczenia. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-rytmu-serca

https://portal.abczdrowie.pl/tomografia-komputerowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.