Jak leczyć zespół przewlekłego zmęczenia i EBV?

Mam zespół przewlekłego zmeczenia. stan pogdorączkowy od 2 miesięcy i stwierdzony EBV. Czuje się słaba, a lekarze mówią, że nie ma na to leków i trzeba się przemeczyć. Tyle, że ja już nie daje sobię z tym rady i zaczynam się załamywać psychicznie. Co robić? Da się coś?

Taki stan może wskazywać na początek choroby układowej, autoimmunologicznej na tle EBV. Na obecnym etapie wskazany higieniczny tryb życia, ograniczenie stresów, porządna suplementacja witamin, w tym przede wszystkim B, C i D, dieta z ograniczeniem glutenu, białka i tłuszczu zwierzęcego, a bogatsza w produkty takie jak sezam, oliwki, awokado, kiełki, ryż, orzechy włoskie, banany, kokos, itp. Jeśli rozwija się na tym tle depresja, to trzeba ją starannie leczyć.