Jak mam dalej postępować przy takich testach owulacyjnych?

Kolejny raz miałam taką sytuację, że okolo 7-10 dni po owulacji test ciążowy wyszedł pozytywny a potem po kilku dniach dostawałam plamienia i testy wychodziły już negatywne. Miesiączka występowała w terminie lub kilka dni po. Czy takie sytuacje są naturalne czy muszę zrobić jakieś specjalistyczne badania? Jestem po jednym porodzie, długim, który skończył się też łyżeczkowaniem, jednak ginekolodzy później teoretycznie nic nie zauważyli niepokojącego. Czy powinnam podjąć jakieś kroki?
KOBIETA, 34 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pojawienie się dwóch kresek na teście ciążowym wskazuje na podwyższony poziom hormonu beta-HCG, który obserwuje się w ciąży. Jeśli po jakimś czasie dochodzi do plamienia bądź krwawienia, a test ciążowy daje nagle wynik negatywny to można uznać, że doszło do poronienia samoistnego na bardzo wczesnym etapie.

W takich sytuacjach wiele kobiet nawet nie wie, że było w ciąży, ponieważ nie sprawdza tego przy pomocy testów ciążowych. Jeśli badania ginekologiczne nie wykazują żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku. Proszę jednak wspomnieć lekarzowi o tym fakcie.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywny-test-ciazowy-a-obfita-miesiaczka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spozniona-miesiaczka-i-pozytywny-test-ciazowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywny-test-ciazowy-a-miesiaczka-u-27-latki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.