Jak mogę się pozbyć wzdętego brzucha?

Witam mam 18 lat i jestem osobą szczupła mam 170 wzrostu i ważę 59kg. Ale mam duży i twardy brzuch( jak balon) i mam tak nawet rano na czczo. I próbowałem też diety lekko strawne i to nie pomagało mam to już kilka lat. Jak mogę się pozbyć takiego brzucha i jaka jest lub może byc tego przyczyna i co mam z tym zrobić? Z góry dziękuję za pomoc

Witam, przyczyną może być zaburzona flora jelitowa. Dlatego proszę wprowadzić synbiotyk (probiotyk z odżywką dla bakterii), np Multilac i stosować go przez 3 miesiące. Jeśli nie bedzie żadnej poprawy po mniej więcej tygodniu stosowania, należy szukać innej przyczyny. Dokładniejsza porada wymagałaby szczegółowej diagnostyki i konsultacji u lekarza i dietetyka.