Jak nakłonić mamę, aby poszła do lekarza?

Moja mama w marcu była na USG - wykryto u niej 3 cm torbiel. Ma 50 lat i jest po menopauzie. Najgorsze jest to, że nie chce się leczyć. Parę miesięcy temu miała podejrzenie raka szyki macicy, ale to nie były zmiany nowotworowe. Jak nakłonić ją do leczenia? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Torbiel piersi jest zazwyczaj zmianą łagodną, niemniej u kobiet po menopauzie oraz w przypadku torbieli dużych rozmiarów, obowiązuje szczegółowa diagnostyka. Myślę, że należałoby wykonać biopsję cienkoigłową zmiany. Proszę porozmawiać z Mamą, proszę powiedzieć, że martwi się Pani o nią i że powinna poddać się badaniom.

Pozdrawiam serdecznie