Jak poradzić sobie z alergią podczas ciąży?

Jestem w 7 miesiącu ciąży i rozpaczliwie szukam pomocy. Nigdy nie miałam problemów z alergią ani żadnymi uczuleniami. Od jakiegoś tygodnia męczy mnie, że tak powiem wysypka. Są to początkowo małe krostki, które z czasem rozlewają się i tworzą duże, czerwone, wypukłe i gorące plamy. Najpierw pojawiły się na kolanach i łokciach, potem na wierzchniej powierzchni stup. Zmiany te słabną za dnia jednak najbardziej atakują mnie podczas snu, wtedy również puchną mi powieki, usta . co mi dolega?

Witam serdecznie
Jeżeli zmiany pojawiają się w określonym miejscu, a następnie znikają w ciągu 24 h, są swędzące to prawdopodobnie ma Pani pokrzywkę. Leczenie w Pani przypadku jest możliwe. Należy zebrać dokładny wywiad odnośnie stosowania substancji prowokujących zmiany i włączenie odpowiedniej terapii. Zalecam konsultację dermatologiczną w celu zdiagnozowania problemu.
Pozdrawiam