Jak poradzić sobie z zaburzeniami nerwowymi?

Witam ma na imię Natalia . Mam 24 lata mam zaburzenia nerwowe nie śpię non stop chodzę rozdrazniona wszystko mnie denerwuje spowodowane jest tym ze w dzieciństwie zawsze byłam samotna nie miałam wynikiem poparcia i nie mogłam się nawet nikomu zawierzyć wszystko dusilam w sobie na dodatek byłam molestowana przez ojca teraz po takim czasie wszystko do mnie wraca non stop myślami jestem gdzie indziej nie radzę sobie z tym wszystkim potrzebuje pomocy

Witam Panią
Przeżyła Pani traumę, zbezczeszczono Pani ciało,
pogwałcono wszystkie Pani prawa,
zabrano poczucie bezpieczeństwa.
Dlatego zrozumiałe jest, że trudno Pani z tym żyć,
a Pani dusza wciąż cierpi katusze.
Przeszłe traumatyczne wydarzenia odcisnęły
w Pani duszy piętno i przyniosły wiele trudności
i cierpienia w życiu dorosłym.
Niestety, raczej nie jest Pani w stanie sama sobie
z tym poradzić. Rozmowa z kimś bliskim
być może przyniosłaby lekką ulgę
lecz nie rozwiąże Pani problemu.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Witam.
Jest Pani osobą świadomą swych problemów, zna ich źródła . Pisze Pani o samotności doświadczanej w przeszłości i zostawaniu samej z problemami. Dziś, prosi Pani o pomoc i to bardzo dobry krok do zmian. Proszę umówić się z psychoterapeutą, który pomoże Pani uporać się ze zmorami z przeszłości i rozpocząć wolne od nich, szczęśliwe życie.
Nie musi, a nawet nie powinna, Pani z tym zostawać sama.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dochodzenia do równowagi i szczęśliwości.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.