Jak pozbyć się tych dolegliwości po wycięciu migdałków podbniebnych?

Witam, jestem 18 dni po wycięciu migdałków podbienych, przez pierwsze pare dni mimo normalnego bólu pooperacyjnego czułem sie całkiem dobrze, jednak pare dni temu pojawiła się flegma i uporczywy katar, znów sen stał sie udręką, a dodatkowo nadal czuje ból w gardle, proszę o pomoc, powinno być juz wszystko dobrze po takim czasie od wycięcia.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 12 miesięcy temu

Powinien Pan jak najszybciej skonsultować się z laryngologiem (najlepiej z lekarzem, który usuwał migdały). Być może wydzielina i katar są objawami nadkażenia rany pooperacyjnej. Jeżeli wydzielina jest gęsta powinien Pan zwrócić uwagę na spożywanie większej ilości płynów (ok. 2l na dobę) i rozważyć leczenie mukolityczne, np. ACC.