Jak schudnąć 15 kilogramów i jak długo będzie to trwało?

Mam 14 lat, mam około 162cm wzrostu i ważę 65 kg. Usiłuję schudnąć, ale raczej mi to nie wychodzi. Proszę powiedzcie, co mam zrobić, by dojść do wagi 50 kg, co robić i w jakim czasie mogę się tego efektu spodziewać,
14 LAT ponad rok temu

Witam!

Odpowiednia masa ciała dla Twojego wieku i wzrostu to ok. 53 kg. 50kg będzie już oznaczało lekką niedowagę. Rzeczywiście ważysz teraz trochę za dużo, ale pamiętaj, że w Twoim wieku nie wolno się odchudzać na własną ręką, bo można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

To, co na pewno możesz zrobić to odżywiać się regularnie, tzn. jeść 5 posiłków dziennie: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Ważne jest, aby te posiłki były o stałych porach, a w weekendy co ok. 3 godziny. Dzięki temu Twoja przemiana materii będzie szybsza, będziesz jadła mniej oraz nie będziesz odczuwać głodu i spadku energii.

Zwiększ swoją aktywność fizyczną. W odchudzaniu najważniejszy jest ruch. Ćwicz na wf-ie, uprawiaj sporty na świeżym powietrzu, zapisz się na basen, dużo spaceruj. Nie kosztuje to wiele, a zdecydowanie poprawia sylwetkę i samopoczucie.

Zrezygnuj ze słodyczy, słonych przekąsek: chipsów, orzeszków, paluszków, krakersów. Nie pij słodzonych napojów gazowanych typu cola. Unikaj potraw smażonych i fast foodów. Zacznij jeść zdrowo! Do każdego posiłku jedz warzywa lub owoce, pij ok. 2 litry wody niegazowanej dziennie, jedz chudy nabiał: mleko 0,5%, jogurty naturalne, kefiry, sery twarogowe, zamień pieczywo jasne na razowe.

Stosując tych kilka bardzo prostych zasad możesz schudnąć do 53 kg w ciągu 4 miasięcy. Pamiętak jednak, że najlepiej byłoby to robić pod kontrolą lekarza rodzinnego. Każde odchudzanie bowiem to wielki wysiłek dla organizmu i trzeba to robić z głową.