Jak wyleczyć małopłytkowość samoistną?

Witam, od pół roku mam małopłytkowość samoistną.Hematolog zastosował dexametazon.Zazwyczaj 4 dni po 20 tabl. Efekt-super,ale krótkotrwały.Po 1m-cu PLT=30 tys. Do dex dodał 2tabl/dz Azathioprine. Proponuje usunięcie śledziony. Przyczyna choroby nie jest znana.Nie brałam leków,które mogłyby ją wywołać.Nowotwory (-).HIV(-).USG i RTG-OK.CRP-OK. Chciałam to wyleczyć lekami,ale widzę,że problem uparcie nawraca.Usunięcie śledziony nie daje gwarancji,że będzie dobrze.Czy zabieg jest najlepszym wyjściem?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zaufać opinii lekarza prowadzącego, który zna pełną historię choroby oraz ma możliwość oceny wyników badań dodatkowych.