Jak zmniejszyć dolegliwości z powodu hemoroidów?

Wczoraj zauważyłam że mam hemoroidy zewnętrzne raz zauważyłam że mam śluz w kale. Parę razy krew nigdy mnie nic nie bolało dzwoniłam do lekarza niestety na wizytę prywatne czeka się ponad miesiąc co mogę zrobić żeby je załagodzić zanim dojdzie do wizyty u lekarza. Ostatnio pojawiło się pieczenie. Mam zaparcia. Przez długi czas dużo ćwiczyłam i przez parę miesięcy udało mi się sporo schudnąć. Nie wiem czy to może być tego powodem. Potrzebuje pomocy żeby jakoś to załagodzić

Witam,

każda zmiana w okolicy odbytu powinna być przebadana przez lekarza tym bardziej, że pojawiła się krew w kale.

Za nim dojdzie do wizyty proponuję nasiadówki z kory dębu.

Nasiadówki z kory dębu mogą działać odkażająco, przeciwzapalnie i ściągająco, dzięki czemu uszczelniają się naczynia krwonośne.

Nasiadówka tego typu nie tylko uśmierza ból, ale też pomaga otrzymać prawidłowe pH w okolicy odbytu, a więc stanowi ważną część higieny.

Zalecenia

- unikać zaparć i silnego parcia.

- higiena.

- długiego siedzenia w jednym miejscu.

O raz dieta zrównoważona dieta to najlepszy sposób na poprawę stanu zdrowia.

Dieta bogata w błonik, owoce i warzywa, w której towarzyszy odpowiednie nawodnienie organizmu zapobiega zaparciom i zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby hemoroidalnej.

Co do sportu to najlepsze będą spacery, bieganie, pływanie, gimnastyka.

Regularne ćwiczenia poza pozytywnym wpływem na cały organizm zapobiegają zaparciom, które są jedną z przyczyn hemoroidów.

Pozdrawiam