Jak zwiększyć ochotę na seks?

14 mieisecy temu urodziłam dziecko ciezko mi było wrócić do swojej wagi bo po porodzie jedząc mniej tylam (problem z hormonami) zawsze lubiłam seks nie sądziłam że to się zmieni nie czuje nie chęci do partnera ale po prostu że względu na moją wage może nie czuje s atrakcyjna (obecnie jestem na diecie zgubiłam już 20 kg)czym ta blokada do seksu może być spowodowana przed ciaza 3 razy w tyg a teraz 2 razy w miesiącu dodam że partner mnie pociąga i że dużo pracuje.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas ciąży zmienia się nie tylko ciało, ale również gospodarka hormonalna kobiety. Dojście do siebie po porodzie może zająć trochę czasu i zależy od wielu różnych czynników.

Brak ochoty na seks po porodzie może być spowodowany zarówno nowymi obowiązkami, przemęczeniem związanym z opieką nad dzieckiem, jak i brakiem snu. Wspomina Pani o zaburzeniach hormonalnych, które również mogą mieć znaczenie, jeśli chodzi o libido.

Czasem zdarza się, że obniżone libido związane jest z blokadą psychiczną. Mogą na nią wpływać traumatyczne przeżycie związane z ciążą i porodem oraz niska samoocena, na którą wpływa zwiększenie masy ciała po porodzie. Warto umówić się do seksuologa i porozmawiać z nim na temat swojego problemu.

Temat spadku libido został poruszony w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/libido-spadek-jak-zwiekszyc-libido-kobieta-i-mezczyzna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.