Jaki specjalista ustala zmiany organiczne w CUN?

Witam, mam ogromną prośbę o odpowiedzi na kilka pytań, w tym: 1/ Kto (psycholog, psychiatra, neurolog) i na podstawie czego i jak ustala zmiany organiczne w CUN * 2/ Na podstawie czego psycholog określa organiczne zaburzenia osobowości ze skłonnościami do myślenia paranoicznego i reakcji depresyjnych * 3/ Na podstawie czego psycholog określa obniżone zdolności spostrzegania, zapamiętywania, przypominania i odtwarzania spostrzeżeń * 4/ Na podstawie czego psycholog ustala tendencje do wypełniania luk pamięciowych treściami zmyślonymi oraz posługiwanie się kłamstwem celem osiągnięcia własnych korzyści* 5/ Na podstawie czego stwierdza psycholog, że pokrzywdzony kłamie? * 6/ Jak udowodnić psychologowi że złośliwie przypisuje opiniowanemu: gubienie się w swoich stwierdzeniach, zbaczanie z tematu, gubienie wątku, nie rozumienie sensu pytań, nie odpowiadanie wprost na pytania, chaotyczność* Dopisy do powyższych gwiazdek * (w punktach 1, 2, 3, 4, 5, 6) * czy wystarczy sama obserwacja w trakcie przesłuchania pokrzywdzonego , czy niezbędne są jednak jakieś badania, jakie, czy istnieją jakieś standardy, przepisy literatura w tej materii (jeśli tak to jakie ) BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY ZA PODANIE ICH TYTUŁÓW I SPOSOBU DOSTĘPU DO NICH Jeżeli nie potraficie Państwo udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania będę wdzięczny za podanie właściwego adresu

Witam Pana,
wskazana jest diagnostyka kompleksowa; neurologiczna, psychiatryczna i psychologiczna. Szczegółowe badanie przeprowadza się rezonansem magnetycznym. Organiczne zaburzenia osobowości obserwuje się w aspekcie poznawczym (intelekt), emocjonalnym oraz behawioralnym (zachowania). Kompleksowo można zbadać w Poradni Zdrowia Psychicznego, istotny jest wywiad kliniczny i badanie w obszarze neuropsychologicznym - są różne metody stosowane, na podstawie wyników badań powstaje rozpoznanie i ukierunkowane leczenie.
Pozdrawiam serdecznie