Jakie jest więc prawdopodobieństwo zapłodnienia?

Ostatnio uprawiałam stosunek i doszło do pęknięcia prezerwatywy(sobota). Odrazu wstałam i próbowałam "wypłukać" nasienie o ile nie jest to bujdą. Gdy wzięłam antykoncepcje awaryjną (wtorek) dostałam rozwolnienia po 3 godzinach oraz mój brzuch był wzdęty. Nie miałam Nigdy regularnej miesiączki (zazwyczaj co 4-6 miesięcy). Jakie jest prawdopodobieństwo do zapłodnienia
KOBIETA, 20 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Opis nie jest dokładny i ciężko na jego podstawie określić prawdopodobieństwo zapłodnienia.

Nie wspomina Pani ile dokładnie godzin minęło między ryzykowną sytuacją, a przyjęciem tabletki. W przypadku każdego preparatu producent wskazuje czas zalecany na jej zastosowanie. Niektóre z nich największą skuteczność wykazują w ciągu 24 godzin od zdarzenia. Z Pani opisu wynika, że tabletka została przyjęta trzy dni później, do tego po kilku godzinach pojawiła się biegunka, co stwarza ryzyko, że nie wchłonęła się prawidłowo. Więcej na ich temat można przeczytać na naszym portalu: https://portal.abczdrowie.pl/pigulka-dzien-po-cena-kiedy-stosowac-ellaone-escapelle

W takiej sytuacji, najskuteczniejszym sposobem na rozwianie wszelkich wątpliwości będzie wykonanie testu ciążowego lub wizyta u ginekologa. Przy okazji warto także skonsultować problem nieregularnych miesiączek.

Zachęcamy także do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-jest-prawdopodobienstwo-ze-antykoncepcja-awaryjna-nie-zadziala

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunka-po-zazyciu-antykoncepcji-awaryjnej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.