Jakie postępowanie zastosować przy haluksie?

Dzień dobry, mam haluksa i palec mlotkowaty w jednej stopie, stopa jest dość zderformowana i nieładna ale nie boli, boli palec mlotkowaty przy kontakcie z butem, chciałam zoperować tylko palec młotkowaty ale lekarz stwierdził że to bez sensu, ze trzeba tez haluksa bo palce młotkowate dalej będą się tworzyć, proszę o opinię.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku gdy ma Pani w obrębie jednej stopy dwie przypadłości w postaci palca młotkowatego i haluksa to warto pójść za poradą lekarza i wykonać zabieg usunięcia haluksa i korekty palca młotkowatego. Z tego też względu w zależności od tego, jakie dokładnie postępowanie zaleci lekarz to trzeba będzie wykonać badania podstawowe krwi (morfologię z rozmazem, poziom hormonów tarczycy), badania obrazowe, czyli RTG lub TK stopy, której dotyczą zmiany chorobowe. Następnie trzeba będzie się umówić na termin wykonania zabiegu. Po jego wykonaniu zapewne konieczna będzie rehabilitacja oraz odpowiednia pielęgnacja operowanych miejsc. Z tego też względu nie warto zwlekać z podjęciem decyzji o zabiegu. Na pewno po jego wykonaniu jakość Pańskiego życia ulegnie znaczniej poprawie. Pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://uroda.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-haluksy

https://portal.abczdrowie.pl/osteotomia

https://portal.abczdrowie.pl/palce-mlotkowate

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.