Jakie środki zabijają plemniki?

Witam! Ostatnio ze swoją dziewczyną postanowiliśmy przejść krok dalej w pettingu, a wiedząc, że to także odpowiedzialność mam kilka pytań, by zachować odpowiednie środki ostrożności w przypadku gdy po pieszczotach sperma znajdzie się na skórze np. dłoni. Czytałem już w wielu odpowiedziach jakie muszą zostać spełnione warunki by plemniki przeżyły (37 stopni oraz odpowiednia wilgotność). Mnie interesuje jednak: 1.Czy po umyciu tego miejsca wodą z mydłem plemniki zostaną usunięte? Myć zimną czy ciepłą? 2.Czy to prawda, że alkohol również doskonale sprawdza się w takich sytuacjach i przemycie nim tego miejsca zabije plemniki? A może jest jeszcze jakiś inny lepiej działający środek (np. jakiś detergent czy inna substancja)? 3.Ile mogą przeżyć plemniki na skórze, gdy nie są spełnione warunki zapewniające im przeżywalność? (spotkałem się z informacjami dość rozbieżnymi- od kilku minut do kilku godzin) 4. Czy te środki ostrożności, które podałem usunął plemniki z dłoni dziewczyny na tyle by mogła bez ryzyka dotknąć miejsc intymnych? Za dokładne odpowiedzi na te wszystkie pytania będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Plemniki zostają usunięte już po przemyciu wodą z mydłem danego miejsca, gdyż mydło (które ma odczyn zasadowy) zniszczy błonę lipidową plemników.
Najbezpieczniej, by nie było możliwości dostania się nasienia do dróg rodnych kobiety.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl