Jam mam interpretować swój wynik gastroskopii?

Dzień Dobry mam 71 lat byłam na gastroskopii gdzie pobrano mi wycinek na badanie histopatologiczne. Otrzymałam zły wynik oto jego treść: "Wycinki z błony śluzowej żołądka z zapaleniem przewlekłym i aktywnym o dużym nasileniu, ogniskową metaplazją jelitową i mikroogniskami raka śluzowokomórkowego" Będę miała przeprowadzaną tomografię, RTG itd. zmiana ma około 1cm. Proszę o rzetelną informację czy to jest wczesne stadium jakie są rokowania itd.

Lek. Wojciech Zygmunt

Wynik badania jedynie mówi o typie raka oraz potwierdza jego występowanie. Przeprowadzenie tomografii komputerowej dostarczy informacji o jego stopniu zaawansowania (głębokości nacieku, ewentualnych przerzutach do węzłów chłonnych lub narządów odległych). Jeżeli zmiana w żołądku była płaska i jest niewielka to istnieje szansa na doszczętne i całkowite wycięcie zmiany. Pozdrawiam i życzę zdrowia!