Kaszel z flegmą przy zapaleniu oskrzeli a antybiotykoterapia

3 tyg , bralam antybiotyki i mialam zapaleni oskrzeli , przez caly ten czas mialam silny kaszel ,najpierw bardzo gesta plwocina zielo ,kaszel duszacyz odruchami wymiotnym , z czasem zmniejszal sie ,ale dalej flegma mi towarzyszy , najczesciej jest biala slina a w srodku z rana zielone grudki , potem zotawe.Bralam prednizolon 5 dni po 8 tab.na ostatni dzien brania go ,pani dr.badala oskrzela i czyste sa. Po 2 dniach nie brania sterydu ,kaszel i flegma i charczacy oddech wrocil.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Błona śluzowa oskrzeli po ropnym zapaleniu może regenerować się nawet kilka tygodni. Podejrzewam że stąd objawy o których Pani pisze. Proszę pić duże ilości gorących płynów, osłaniać szyję i starać się utrzymywać odpowiedni poziom wilgotności powietrza w mieszkaniu. Można wspomóc się również preparatami wykrztuśnymi lub mukolitycznymi dostępnymi w aptekach bez recepty. Jeśli jednak nieprzyjemne objawy się nasilą, proszę skonsultować się z lekarzem.