Kiedy dostanę miesiączkę i czy to boli?

Mam 12 lat, w tym roku już 13. Ten śluz mam już pół roku. Często boli mnie brzuch. Boli mnie też pochwa. Na pochwie mam bardzo dużo włosów. Dziewczyny na innych stronach piszą, że pierwsza miesiączka bardzo boli. Czy to jest prawda? Ja jak widzę krew to zbiera mi się na wymioty! Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Biała wydzielina z pochwy znacznie poprzedza pojawienie się pierwszej miesiączki. Jeżeli pojawi się wydzielina koloru brunatnego świadczy to o niedługim pojawieniu się pierwszej miesiączki.
Miesiączka nie musi być bolesna. Gdyby jednak pojawił się problem dolegliwości bólowych może Pani zastosować ogólnie dostępne leki przeciwbólowe.

Pozdrawiam