Kiedy seks będzie bezpieczny po rozpoczęciu kuracji hormonalnej?

witam ! od 4 dni zażywam tabletki antykoncepcyjne(levongerstel/ethinylestradiol). jestem jakoś w połowie mojego cyklu ( poprzedni okres 28.01). mam dwa pytania : czy teraz dostane tez okres normalnie czy dopiero w przerwie między jednym a drugim listkiem tabletek ? i kiedy seks będzie juz bezpieczny ? po tygodniu czy dopiero miesiącu ? proszę o odpowiedź ;) pozdrawiam

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Miesiączka powinna wystąpić po wykończeniu pierwszego listka z tabletkami. Jeśli chodzi o współżycie, które ma nie wiązać się z zajściem w ciążę to w przypadku regularnego stosowania zgodnie z zaleceniami tych środków w zasadzie od samego początku szansa na ciążę jest znikoma natomiast proszę pamiętać, że żadna metoda antykoncepcyjna nie wiąże się ze 100% skutecznością.