Kiedy zrobić test, aby wyszedł wiarygodnie?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 5 lutego. Z mężem przytulaliśmy się w 12,14,15 i 18dc, a moje Cykle wynoszą 29/30 dni. Wczoraj 24dc zauważyłam na papierze blado-różowy śluz przy czym pobolewał mnie szczególnie prawy jajnik. W podbrzuszu czułam dziwny dyskomfort, który trwał dosłownie chwilę i więcej się nie pojawił. Od 19dc bolą mnie piersi, choć nigdy aż tak długo przed miesiączka mnie nie bolały, (to prawie 2 tygodnie przed). Czy to mogło być plamienie implantacyjne? Czy mogę być w ciąży? Kiedy mogłabym zrobić test aby wyszedł wiarygodnie? Czy piersi mogą delikatnie przestać mnie boleć jeśli doszło do zaplodeniania??

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

plamienie implantacyjne może pojawić się między 6. a 12. dniem od zbliżenia, zatem niewykluczone, że śluz z krwią, o którym Pani wspomina był plamieniem implantacyjnym.

Warto, by wykonała Pani test ciążowy – najwcześniej można to zrobić około 10 dni po zapłodnieniu, choć wiele zależy od czułości testu, deklarowanej przez producenta. Wcześniej można oznaczyć poziom beta hCG w osoczu krwi – to badanie laboratoryjne właściwie wskazuje, czy doszło do zapłodnienia bez żadnych wątpliwości nawet po 6-7 dniach od stosunku.

Więcej informacji w naszych artykułach, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow oraz https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Jeśli jest Pani w ciąży to szereg zmian hormonalnych, które zachodzą w organizmie już od momentu zapłodnienia może powodować różnego rodzaju dolegliwości, w tym bóle podbrzusza, ale też bóle i tkliwość piersi. Oczywiście te objawy mogą nasilać się, słabnąć czy po prostu zanikać wraz z upływem czasu.

Odsyłam do materiału dostępnego pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszym-tygodniu-rodzaj-intensywnosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.