Krawawienia śródcykliczne wywołane nadżerką i ból w podbrzuszu

Witam! Miałam wypalaną nadżerkę ponad 3 miesiące temu. Trzy lata temu po urodzeniu synka ją odkryli, ale każdy lekarz mi mówił, że nie muszę na razie tego usuwać. Okazało się, że były tam już jakieś zalążki komórek rakowych. Lekarz powiedział, że jest wszystko w porządku, nic nie trzeba robić i w miarę szybko się zagoiła. Teraz od jakiegoś czasu pojawiło się ponownie krwawienie (średnie, ale bez wkładki nie mogę chodzić) oraz ból w podbrzuszu. Na początku był to chwilowy ból po stosunku, ale teraz się nasilił i boli mnie cały czas. Co to może być? Mój ginekolog ma miesiąc urlopu. Co mam zrobić, na NFZ są takie kolejki, a prywatnie mnie nie stać, żeby pójść od razu.

Witam serdecznie! Plamienia międzymiesiączkowe mogą mieć wieloraką etiologię. Do najczęstszych przyczyn krwawień śródcyklicznych zalicza się zaburzenia hormonalne, nadżerki szyjki macicy, polipy, endometriozę, infekcje dróg rodnych. Ustalenie właściwej możliwe jest jedynie po uprzednim zbadaniu pacjentki. Niestety nie jestem w stanie jednoznacznie określić, co jest przyczyną Pani dolegliwości. Ze względu na pojawiające się dolegliwości bólowe podczas zbliżenia, utrzymujące się plamienia oraz dotychczasowy wywiad ginekologiczny nadżerka wydaje się być w Pani przypadku najbardziej prawdopodobna. W obecnej sytuacji musi Pani jednak zdecydować, czy czekać na swojego lekarza prowadzącego, czy skonsultować się z innym specjalistą. Z przedstawionego opisu nie wynika, by był to stan wymagający pilnej interwencji specjalistycznej. Pozdrawiam