Które badanie lepiej zobrazuje trzustkę - TK czy RM?

Ktore badanie lepiej zobrazuje trzustke tk czy rm? Rozwazam rm jamy brzusznej.ale przede wszystkim trzustki. Od dluzszego czasu dokucza mi bol lewego boku.bardziej z tylu.i srodek plecow za zoladkiem.boli mnie tez zoladek chyba.taki palacy bol.chcialam miec juz jakis wynik do lekarza.poza tym bolem jest b.slaba.zmeczona.senna.jakbym miala zemdlec.mam wzdecia.i biegunki. Sa tylko 3 schorzenia trzustki.b.powazne. wiec b.sie boje co moze mi dolegac.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego i po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie