Leczenie psychoterapeutyczne i stosowanie serotoniny

Mojej znajomej będącej od pół roku pod opieką psychoteraupety została zalecona serotonina. U psychiatry nigdy nie była, ale lekarz rodzinny przychylił się do tego i przepisał jej escitalopram. Czy to jest w porządku i kiedy można się spodziewać wyników stosowania tego leku? Czy będzie jakoś widoczne, że poprawił jej się nastrój? Jakie są najczęstsze skutki uboczne i jaki jest czas minimalnego stosowania tego środka? Czy odstawienie leku może być gwałtowne? Dziękuję za odpowiedzi.

Witam Panią,
escitalopram jest lekiem antydepresyjnym wpływającym na poziom serotoniny w mózgu. Leki antydepresyjne należy przyjmować pod kontrolą lekarza psychiatry. Poprawa samopoczucia następuje najwcześniej po około 2 tygodniach. W żadnym wypadku nie należy odstawiać leku gwałtownie ! Proszę skonsultować się ze specjalistą.

Dzień dobry,

Oczywiście lekarz POZ może przepisywać leki p.depresyjne, jednak zdecydowanie lepiej leczenie farmakologiczne podjąć u lekarza PSYCHIATRY.
Stąd namawiam na osobistą wizytę u psychiatry, np.: PZP, prywatnie.