Metaplasia intestinalis susp

Witam C.D mojego pytania.Wniosek Gastritis biliaris.Reflux biliaris.Metaplasia intestinalis susp.Co to oznacza,czy może to być coś poważnego.Co oznacza białawe ogniska i złogi żółciowe.Nadmieniam,że jestem pousunięciu pęcheżyka żółciowego.Co jakiś czas odczuwam ból podbrzusza i ból żołądka.

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mogą być konsekwencją usunięcia pęcherzyka żółciowego. Wtedy to żółć nie jest magazynowana a wprost wydzielana do jelit. W przypadku zaistnienia refluksu czyli cofania się do żołądka możliwe są powikłania takie jak opisywanie powyżej. Diagnoza wstępna żółciowe zapalenie błony śluzowej żołądka.