Moja dziewczyna stosuje plastry antykoncepcyjne i spoźnia jej się okres - dlaczego?

Witam! Moja dziewczyna ma 25 lat, stosuje plastry antykoncepcyjne od jakiegoś roku. Z reguły w okresie bez plastra występowało krwawienie. Teraz spóźnia się już 5 dni, czy możliwa jest ciąża? Ostatni stosunek był odbyty dzień po odklejeniu trzeciego plastra. Moja dziewczyna chce też zrezygnować i nie przyklejać dalej czy w tej sytuacji jaka wystąpiła lepiej jeszcze przejść jeden cykl plastrów?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Plastry podobnie jak tabletki antykoncepcyjne powodują działania niepożądane. Jednym z takich działań może być brak krwawienia.
Jednak zawsze w takiej sytuacji należy wykluczyć ciążę. Proponuję wykonanie testu ciążowego.
Nie ma przeciwwskazań aby w chwili obecnej rezygnować ze stosowania plastrów.
Pozdrawiam