Moja kobieta stosuje plastry antykoncepcyjne i ostatnio skończyłem w środku, czy ona może być w ciąży?

Witam,

niepokoi mnie, czy jeśli nie zdążyłem wycofać penisa z pochwy przed wytryskiem, moja partnerka mogła zajść w ciążę? Marta stosuje plastry antykoncepcyjne, ale wolałbym się upewnić, czy to skuteczna metoda zapobiegania ciąży.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli Pana partnerka stosuje plastry prawidłowo, według wskazań na ulotce, to ryzyko zajścia w ciażę jest bardzo, bardzo niewielkie. Antykoncepcja hormonalna jest uważana za najskuteczniejszą metodę zapobiegania ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!