Na co wskazują takie plamienia?

Witam poroniłam 27.05.2021 po poronieniu była torbiel ale byłam pod kontrolą lekarza, zlecił badanie na wykrycie raka jajnika ale okazało się w normie. Po pierwszej miesiączce nie miałam takich dolegliwości jak krwawienie owulacyjne też nie jestem pewna czy to faktycznie to, nigdy wcześniej nie miałam plamień. Teraz od dwóch miesięcy mam takie różowe plamienia ale tylko przez jeden, w koło 12 dnia cyklu tego miesiąca miałam plamienie na początku minimalnie troszeczkę krwi ale po chwili było tylko różowe i lekki bol podbrzusza czy to faktycznie jest krwawienie owulacyjne, czy może być coś innego współżyje z partnerem bez zabezpieczeń ponieważ planujemy kolejne dziecko zrobiłam test ciazowy w tym samym dniu kiedy pokazało się plamienie negatywny. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

KOBIETA, 32 LAT, KATOWICE

Dzień dobry,

opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na to, że Pani organizm jest w trakcie zmian hormonalnych, ponieważ tak najczęściej tłumaczy się plamienia między miesiączkowe. Zmiany, które Pani u siebie obserwuje wymagają konsultacji z lekarzem ginekologiem. Z Pani opisu wynika, że od poronienia minęło trzy miesiące, standardowo przez ten czas organizm powinien już wydobrzeć. Tymczasem plamienia oraz ryzyko powstania torbieli, o której Pani wspomina wskazują, że zasadne byłoby zrobienie badań w gabinecie ginekologicznym. Wtedy, oprócz wykluczenia choroby, byłoby możliwe ustalenie, w którym momencie cyklu Pani się znajduje i czy rzeczywiście te plamienia mają związek z owulacją. Krwawienia owulacyjne pojawiają się pierwszego lub drugiego dnia jajeczkowania, najczęściej są skąpe, mogą łączyć się z bólem podbrzusza, ich przyczyną może być złuszczanie błony śluzowej lub pęknięcie pęcherzyka jajnikowego. Lekarz ginekolog podczas USG umiałaby wskazać, czy plamienia mają związek z owulacją. Proszę o siebie dbać, a wszelkie wątpliwości skonsultować z lekarzem. Poniżej przeczyta Pani o tym problemie:

https://parenting.pl/plamienie-po-poronieniu

https://parenting.pl/plamienie-miedzymiesiaczkowe

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powstanie-torbieli-po-poronieniu-samoistnym

Polecamy także artykuł, który będzie pomocny w przygotowaniu się do kolejnej ciąży. Wszystkiego dobrego!

https://parenting.pl/przygotowania-do-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.