Nawroty polipów macicy

Witam Jestem po trzecim zabiegu usunięcia polipa co pół roku mi odrastają mam 40 lat lekarz proponował mi leczenie hormonalne lub wycięcie macicy nie wiem co mam robić sporo mam tych polipów tak mi dr. mówiła po zabiegu ostatnim .mam jedno dziecko i wiek 40 lat

Najbardziej efektywnym leczeniem w tym przypadku i najmniej szkodliwym będzie założenie wkładki hormonalnej Mireny. Blokuje ona wzrost endometrium a tym samym powinny zniknąć i polipy.Poprzez swoje działanie miejscowe hormon nie powoduje żadnych objawów ubocznych.