Nefropatia spowodowana otyłością

Witam, rok temu zdiagnozowano u mnie nefropatie spowodowana otyloscia. Miałam robiona biopsje nerki, kazano zredukować wagę i brać lekki obniżające białko w moczu bo to był mój jedyny problem. Wyniki białka w dobowej zbiórce sięgały 2g i krwinkomocz. Po biopsji stwierdzono nefropatie. W styczniu tego roku wyniki na białko były wporzadku białko znikło. Lecz w tym miesiącu po kontrolnych badaniach okazało się że białko powróciło i jest go 1g. Schudłam a wróciło dlaczego? :(

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

itam serdecznie

Podane przez Panią informacje są niewystarczające. Czy miała Pani opracowaną dietę przez dietetyka?
W przypadku nefropatii współistniejącej z otyłością, zaleca się dietę niskokaloryczna i normobiałkową. Być może spożywa Pani nadmiar białka, który dodatkowo obciąża nerki.
Konieczne jest przeanalizowanie Pani sposobu żywienia, w celu wykluczenia błędów w żywieniu jako przyczynę ponownego pojawienia się białkomoczu.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać:Filtrujemy..Czyli jak żywienie wpływa na funkcjonowanie nerek.
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/swiatowy-dzien-nerek.html?c=9