O jakie badania zapytać lekarza w związku z tym guzkiem?

Dzień dobry, mam 18 lat i kilka dni temu wykryłam u siebie guzka wielkości cieciorki centralnie pod prawym sutkiem. Przemieszcza się, i momentami mam uczucie „ciągnięcia” w tej piersi. Nie jest widoczny, dlatego dopiero kilka dni temu w ogólne udało mi się go wyczuć, z powodu właśnie tego dziwnego uczucia ciągnięcia. Umówiona jestem już na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu, ale nie wiem jak dokładnie przygotować się do wizyty, czy o jakie badania zapytać lekarza. Z góry dziękuję za odpowiedź

Najprawdopodobniej lekarz POZ skieruje Panią do ginekologa, który zbada Panią palpacyjnie i wykona USG piersi. Z dużym prawdopodobieństwem guzek jest zmianą włóknisto-torbielowatą.