Opóźnienie przyjęciu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej

Witam, Pytanie dot. tabletek antykoncepcyjnych. spóźniłam się z przyjęciem ostatniej tabletki z blistra o 8 h, więc została zachowana antykoncepcja, ponieważ nie zostało przekroczone 12 h. Po wzięciu tej ostatniej tabletki zrobiłam 7-dn.przerwę i czy pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania powinnam wziąć o stałej porze czy te 8h później? I jeszcze jedno, czy alkohol jakkolwiek wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych, pomijając ewentualność pojawienia się wymiotów? Pozdrawiam, P.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tabletkę należy przyjąć o stałej porze. Alkohol nie wpływa na skuteczność antykoncepcji.