Plamienie z odstawienia antykoncepcji hormonalnej

Witam!Mam pytanie biore tabletki antykoncepcyjne Atywia od długiego czasu i zawsze w 7 dniowej przerwie maiłam krwawienie z odstawienia do 4 dnia teraz bedzie 6 dzien i nie ma krwawienia tylko jakies plamienia.Czemu tak jest i czy moge byc w ciazy?Tabletki biore regularnie.Prosze o odpowiedz.

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej jest to wynik stosowania antykoncepcji hormonalnej. Warto bowiem podkreślić, że brak plamienia to najczęściej występujący objaw uboczny tabletek antykoncepcyjnych wynikający z wahań hormonalnych lub zbyt dużej dawki hormonów. Proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem gdyby w kolejnym cyklu także ono nie wystąpiło.