Po tabletce 72 po dostałam obfite krwawienie - czy powinnam pójść do lekarza?

Witam! 3 lutego przyjęłam tabletkę "po". Po 7 dniach od zażycia 9-10 lutego wystąpiło u mnie krwawienie dość obfite i trwa do dzisiejszego dnia. Niepokoje się z powodu dużej ilości krwi. Powinnam udać się do lekarza? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Lek, który Pani przyjęła może powodować przejściowe zaburzenia cyklu, krwawienia śródcykliczne. Jednak zazwyczaj są one przejściowe. W Pani przypadku niepokojące jest przedłużające się krwawienie.

Dlatego wskazana jest konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam