Podejrzenie anemii a leczenie nadciśnienia

Mam 42 lata, nadwaga, od 5 lat leczę nadciśnienie Inhibacem 2,5, kalipoz, rewal, metoprolol. Od jakiegoś czasu czuję się zmęczona, bezsilna, mam problemy ze snem, zawroty głowy, bóle głowy i ogólnie uczucie trzęsącego się wewnątrz organizmu, bolące mięśnie. Od kilku lat mam bolesne i obfite miesiączki, połączone z dużymi ilościami skrzepów. 12 listopada miałam ostatnią miesiączkę, która kończyła się 16 listopada. W niedzielę 18 listopada bolała mnie silnie głowa, wzięłam polopirynę i po 2 godzinach dostałam silnego krwawienia ze skrzepami, po 2 godzinach zmniejszyło się. Następnego dnia tylko plamienie, ale w środę powtórka po Ibupromie. Środa lekarz rodzinny, skierowanie na morfologię a oto wyniki: WBC - 7,75, RBC - 4,58, HGB - 12,4, HCT - 36,6, MCV- 80,0, MCH-27,0, MCHC-33,8 RDW- 13,1, HDW- 3,0,, PLT- 343,0, MPV- 8,0, PCT- 0,28, PDW - 49,9, HYPO% - 1,7. Wybieram sie do ginekologa i podejrzewam anemię. Proszę o poradę, co dalej mogę zrobić i co z tymi wynikami?

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam serdecznie! Wyniki badań najlepiej interpretować w odniesieniu do norm podanych przez dane laboratorium, niemniej interpretując je wg ogólnie przyjętych zasad nie ma podstaw do rozpoznania u Pani anemii. Hemoglobina jest na dolej granicy normy, ale anemię rozpoznajemy, jeśli poziom hemoglobiny wynosi poniżej 12 g/dl u kobiet. Z pewnością jest Pani jednak na anemię narażona z racji utraty dużej ilości krwi z dróg rodnych. Podstawą postępowania jest próba wpłynięcia na obfitość krwawienia, czyli powinna Pani skonsultować się pilnie z ginekologiem. W przypadku nieregularnych, obfitych krwawień ginekolodzy mogą zalecić terapię hormonalną, która wpłynie na zmniejszenie krwawień, a tym samym rozwiąże problem skłonności do anemii. Warto także, aby unikała Pani stosowania leków przeciwbólowych, które mogą nasilać krwawienie (np. aspiryna, ibuprofen). W zamian można stosować przeciwbólowo paracetamol, który pozostaje bez wpływu na krzepnięcie krwi. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty