Podejrzenie owsików u dziecka a badanie brzucha

Witam moją 5l.córke boli brzuch od 2-ch dni. dostała od pediatry smectę ,trilac i diphergan. Badała brzuch i był miękki, nie ma gorączki, do południa jej nie bolał, a po południu znów ją bolał tak falami. całą noc ładnie przespała. Co to może być i czy mam jej koniecznie zrobić może usg brzucha , zastanawiałam się czy nie ma robaków bo lubi słodkie, choć robiłam w listopadzie badanie na owsiki i nic nie wykazało. już sama nie wiem. dziękuję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę kontynuować zaleconą terapię. Jeśli po kilku dniach nie będzie poprawy to konieczna będzie wizyta kontrolna u pediatry.

Bóle brzucha mogą być związane z infekcją jelitową, jeśli będą się utrzymywały warto zrobić badanie usg. Nie w każdym badaniu udaje się potwierdzić obecność owsików, bardziej wiarygodne wydaje się badanie, w którym na ok. odbytu nakleja się specjalną taśmę. Pozdrawiam